Jak zorganizować 18-naste urodziny?

Osiemnaste urodziny dla młodych ludzi, a także dla osób z ich najbliższego otoczenia – rodziny, przyjaciół – są bardzo ważnym momentem życia. Zmienia się status dziewczyny i chłopaka, którzy od tego dnia są dorośli, mają pełnię praw i obowiązków obywatelskich, ale chyba jeszcze ważniejsze jest znaczenie symboliczne: Zmienia się postrzeganie człowieka przez niego samego, „dorośleje” we własnych oczach. Z tego względu zwykło się przykładać dużą wagę do organizacji tzw. „osiemnastek”, chociaż nie wykształciła się jedna, wspólna tradycja i w temacie urodzin panuje duża dowolność. Nawet jeśli młodzież pragnie spędzić ten dzień bawiąc się we własnym gronie, zwykle organizuje się również imprezę dla rodziny. Na rynku jest dostępne tak duże bogactwo akcesoriów tematycznych, że jedynym problem, na jaki możecie trafić Państwo, będzie ten związany z dokonaniem wyboru.
Oczywiście, tak jak w przypadku każdej innej imprezy, przygotowanie uroczystości należy zacząć od określenia budżetu i liczby zaproszonych gości. Jeśli decydujemy się na organizację urodzin w domu, warto zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczenia. Stoły, a przede wszystkim krzesła dobrze, żeby były od kompletu. Daje to przyjemne poczucie ładu estetycznego. W katalogu firmy Brand znajdziecie Państwo różne propozycje mebli. Podpowiemy, że często na uroczystości rodzinne są wypożyczane nasze modele krzeseł z przezroczystego, wysokogatunkowego tworzywa (np. Chiavari lub Glamour). Wyglądają lekko, pasują do każdego wnętrza, a jednocześnie są połączeniem klasyki z nowoczesnością. Na imprezę, gdzie pośród zaproszonych są osoby w różnym wieku, naszym zdaniem nadają się znakomicie.
Następnie wybieramy dekoracje. W sklepach internetowych oraz stacjonarnie można znaleźć wiele gadżetów z motywem cyfry 18 – świeczki, girlandy, serwetki, słomki, naszyjniki oraz, bardzo popularne ostatnio, duże balony wypełnione helem. Dziadkom oraz chrzestnym wypada podać poczęstunek na zastawie porcelanowej, ale papierowe talerzyki czy podkładki z „18” również są dostępne w sprzedaży.
Menu zależy oczywiście od Państwa preferencji, czy zdecydują się Państwo na catering, podanie dwudaniowego obiadu, czy wyłącznie na przekąski i dania słodkie. W przypadku imprezy urodzinowej, najważniejszym poczęstunkiem, na który wszyscy czekają jest tort. Warto go zamówić, biorąc pod uwagę preferencje oraz zainteresowanie jubilata, będzie wówczas dużą niespodzianką i atrakcją dla wszystkich zgromadzonych.
Co do przebiegu uroczystości, najlepiej wybrać takie pomysły, które pogodzą gusta osób z różnych pokoleń. Pokaz zdjęć wyświetlanych na ekranie, prezentujących jubilata w różnych okresach życia, można też pokusić się o montaż filmu z zabawnym komentarzem, karaoke, wybór gier familijnych – np. Zgadnij, kim jestem lub Okulary Czary Mary, bądź kalamburów. Popularne jest wynajęcie fotobudki albo samodzielne przygotowanie akcesoriów i wykonanie wesołej sesji zdjęciowej. Przygotowanie ścianki (tła), z dekoracjami i napisami adekwatnymi do charakteru imprezy, również nie jest trudne, a z pewnością będzie świetną pamiątką.
Pokaz taneczny, konkurs piosenkarski albo Mam Talent? Czemu nie? Dojrzali ludzie mają przecież poczucie humoru i lubią się bawić.

Samodzielne przygotowanie 18-nastych urodzin wymaga zastanowienia się, przejrzenia internetu, zorientowania się, co oferuje rynek. Może być czasochłonne, jeśli organizacją zajmuje się jedna osoba, ale nie jest trudne! Życzymy Państwu powodzenia i przypominamy, że w naszych magazynach znajdują się meble, namioty, parasole, naczynia do serwowania posiłków… Jesteśmy przygotowani na wszelkiego typu imprezy, a nasi pracownicy zawsze służą pomocą.
Zapraszamy i do zobaczenia!