[getbanner name=”banner-stoly-okragle1″]
Organizujesz przyjęcie, bankiet lub przyjęcie rodzinne, na które zapraszasz gości? Warto podczas organizacji takiego wydarzenia zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przeczytaj nasze wskazówki na temat tego, jak wybrać odpowiedni stół bankietowy.
1. Przygotuj szkic sali bankietowej
Przed wynajęciem mebli naszkicuj sobie rzut pomieszczenia, w którym będzie odbywało się przyjęcie. Nie rób tego na oko, aby uniknąć sytuacji, w której meble nie zmieszczą się między ścianami sali. Dobrze jest mieć do tego celu taśmę metryczną lub chociaż dwumetrową miarkę budowlaną. Są one dostępne w każdym markecie budowlanym. W ostateczności można użyć miarkę krawiecką.
Na rzucie pomieszczenia koniecznie zaznacz wejścia, przeszkody w postaci słupów i inne elementy, które mogą mieć wpływ na układ wynajmowanych mebli. Rysunek należy wykonać w skali, aby można było wrysować meble w proporcjonalnych wymiarach.
2. Sprawdź możliwe ustawienia stołów bankietowych
Na pewno znasz liczbę osób, które zaprosiłeś na organizowane przez siebie wydarzenie. Zanim naniesiesz na rzut pomieszczenia rozmieszczenie mebli, na osobnej kartce rozrysuj sobie kilka kombinacji stołów wraz z krzesłami. Dowiesz się, ile miejsca zajmuje użycie konkretnych modeli. Od tego, czy wybierzesz okrągły, prostokątny lub nawet eliptyczny stół zależy charakter przyjęcia.
Mniejsze okrągłe stoły bankietowe sprzyjają wspólnym kameralnym rozmowom. Są idealne w sytuacji, gdy goście nie znają się między sobą – dzięki temu łatwiej nawiązują nowe znajomości. Jeśli wydarzenie jest bardziej oficjalne, większe grupy gości się znają lub nie zależy Ci na tym, aby goście nie zamykali się w małych grupkach – wynajmij stoły prostokątne. Będziesz je mógł połączyć tworząc jeden duży stół.
[getbanner name=”banner-stoly-prostokat1″]
3. Pamiętaj o wygodzie swoich gości
Jeśli chcesz, aby Twoi goście miło wspominali Twoje przyjęcie – zadbaj o ich komfort. Nie chodzi tylko o miękkie siedzenie! Aby goście siedzieli wygodnie muszą mieć odpowiednią ilość miejsca wokół siebie. Nie warto na siłę upychać jak największej liczby osób przy jednym stole, szczególnie gdy będzie serwowany posiłek. Jedzenie jest czynnością, która powinna odbywać się w spokoju i bez obaw, że Twój sąsiad szturchnie Cię łokciem akurat w momencie, gdy będziesz próbował trafić łyżką pełną rosołu do ust. Optymalna szerokość, jaka powinna przypadać na jedną osobę siedzącą przy stole to około 70-80 cm.
Zwróć również uwagę na to, aby goście wstający od stołu nie zderzali się ze sobą oraz by z łatwością mogli się wydostać. W tym celu zadbaj o przestrzeń za krzesłem. Aby wygodnie móc odsunąć krzesło podczas wstawania lub siadania – należy zostawić około 60 cm wolnej przestrzeni. Zwróć na to uwagę, gdy będziesz planował ustawienie stołów bankietowych przy ścianie.
Nawet gdy goście przez większość czasu będą siedzieć przy stole – negatywne wrażenie może na nich zrobić kelner, który będzie musiał się przeciskać między nimi. Zaplanuj odpowiednie dojście do każdego miejsca przy stole.
4. Liczy się każdy szczegół
Nie warto przesadzać z ilością ozdób na stole, ponieważ może to wprowadzić niepotrzebny bałagan. Zastanów się, czy do obrusów na stół wolisz użyć same krzesła, czy może ubrane w eleganckie pokrowce?
Możesz nawet wynająć specjalne pokrowce ze stretchu, dzięki którym klasyczne krzesło zmieni się w designerski dodatek do wnętrza. Jeśli zadbasz o estetykę i ergonomię, sprawisz swoim gościom prawdziwą przyjemność!
5. Nie bój się pytać
Jeśli nie masz dużego doświadczenia w organizacji takich wydarzeń – zwróć się o pomoc do specjalisty. Podczas planowania łatwo można zapomnieć o ważnych, ale bardzo istotnych szczegółach. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt, który spełni oczekiwania Twoich gości. Dbamy o najwyższą jakość naszych usług, dzięki czemu mamy wielu zadowolonych klientów!