25. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

image3 image2 image1 image0Że

     Sezon wakacyjny na plażach województwa zachodniopomorskiego, symbolicznie, rozpoczyna się od jednej z największych imprez rozrywkowo – kulturalnych, czyli Festiwalu Gwiazd  w Międzyzdrojach. W tym roku, z uwagi na jubileusz 25-lecia, zmieniono nieco formułę wydarzeń i dzięki temu, fani mają możliwość kontaktu z artystami przez całe lato.  Przygotowano bardzo atrakcyjny program, który przewiduje spektakle, koncerty, spotkania autorskie, słuchowiska oraz liczne imprezy towarzyszące. Miejscowość odwiedzi wielu znanych aktorów serialowych oraz filmowych, twórców i artystów. 

W pierwszych dniach lipca odbyła się inauguracja Festiwalu. Podczas konferencji prasowej przygotowano nostalgiczną niespodziankę dla publiczności, zaprezentowano bowiem film dokumentalny zmontowany ze scen nagranych podczas pierwszych międzyzdrojskich edycji. Widzowie mogli przypomnieć sobie Bogusława Lindę czy Zbigniewa Zamachowskiego z okresu ich największej popularności. Następnie, w Międzynarodowym Domu Kultury przy ulicy Bohaterów Warszawy, miał  miejsce wernisaż Andrzeja Pągowskiego, artysty, który stworzył  plakaty do niemal wszystkich filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz jest autorem oficjalnych plakatów reklamujących Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Wieczorem gości zaproszono na spektakl w reżyserii oraz z udziałem Olafa Lubaszenki, a dzień zakończył się koncertem przygotowanym przez Studio Piosenki Polskiego Radia. 

W sobotę odbyły się wydarzenia, na które co roku fani artystów polskiej estrady najbardziej czekają, czyli możliwość zdobycia autografów i uroczysta gala odciśnięcia dłoni na Alei Gwiazd, znajdującej się pomiędzy plażą a deptakiem. Pomysłodawcą oraz wykonawcą mosiężnych odlewów wmontowanych w stumetrową aleję przy hotelu Amber Baltic jest znany rzeźbiarz, od lat związany z Międzyzdrojami, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, profesor Adam Myjak. W tym roku zaszczytu pozostawienia odcisków swoich dłoni dostąpili Joanna Trzepiecińska, Przemysław Sadowski, Katarzyna Maciąg, Michał Milowicz oraz Lesław Żurek. 

Trzeciego dnia Festiwalu, miłośnicy dwóch kółek mieli możliwość wzięcia udziału w rajdzie rowerowym malowniczą trasą Blue Velo, z Wolina do Międzyzdrojów, w towarzystwie swoich idoli. Po południu, w kinie Eva, odbył się pokaz filmów Krzysztofa Kieślowskiego, a wieczorem, na scenie w Alei Gwiazd, wystąpił z koncertem Kamil Bednarek. 

Patronat medialny nad wydarzeniami objęły publiczne rozgłośnie radiowe.

 

Oprócz pokazów i występów artystycznych, w czasie weekendu miała miejsce również debata na temat przyszłości Festiwalu oraz promocja książki Grażyny Szapołowskiej. Spotkania te odbywały się w dostarczonym przez firmę BRAND obszernym namiocie, na scenie przygotowanej w Alei Gwiazd, tuż obok hotelu Amber Baltic. Goście i prowadzący rozmowy zajmowali miejsca na wygodnej sofie obitej miękką, ekologiczną skórą oraz na kwadratowych pufach. Uzupełnieniem wyposażenia były minimalistyczne ławy Cube na stalowym stelażu. Białe, nowoczesne meble prezentowały się bardzo elegancko na ciemnym tle sceny, co można zaobserwować na zdjęciach publikowanych przez najważniejsze polskie serwisy internetowe. Na potrzeby Festiwalu został przywieziony również zestaw wypoczynkowy creative box, dający wiele możliwości konfiguracji,  który został ustawiony we wnętrzu hotelu. 

 

Pierwszy festiwalowy weekend przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły rzesze fanów, łowcy autografów również byli bardzo usatysfakcjonowani. Jeśli planują Państwo pobyt nad Bałtykiem w czasie tegorocznych wakacji, zachęcamy do zapoznania się z programem imprez, które są jeszcze planowane pod koniec lipca oraz w sierpniu. Z pewnością znajdą Państwo coś godnego uwagi dla siebie. Polecamy!

image2image3